PROJELERİMİZ

Projelerimiz

Asrın Felaketi

6 Şubat’ta yaşadığımız asrın felaketinden hemen sonra GençDüşün olarak Malatya’ya ulaştık. İlk anda temin edebildiğimiz acil ihtiyaç malzemelerini yanımıza alarak depremin ertesi günü bölgeye ulaştık. Depremzede vatandaşlarımıza acil ihtiyaçları için nakit paranın yanı sıra su, gıda, kıyafet, battaniye, ısıtıcı, bebek bezi ve maması, hijyen malzemeleri dağıttık.

İstanbul’a dönüşümüzün ardından bir kamyon battaniye gönderdik ve Ramazan ayı için çalışmalara başladık. Ramazan ayında Adıyaman’a yaptığımız ziyarette gıda kolileriyle birlikte büyüklerimiz için hazırladığımız hediyelerin dağıtımını gerçekleştirdik.

Bayramlık Projemiz

GençDüşün olarak her yıl üye ve gönüldaşlarımızın desteğiyle yetim çocuklara bayramlık kıyafet hediye ediyoruz. Yakınlarının refakatinde anlaşmalı mağazamıza gelen çocuklar beğendikleri kıyafetleri kendileri seçerek gönüllerince alışveriş yapmanın mutluluğunu da yaşamış oluyorlar. Bazı çocuklarımızı de ev ziyaretleriyle mutlu etmeye çalışıyoruz. Onların yüzündeki tebessüm dünyaya bedel.

Dede Nine Bohçası

Asrın Felaketi olarak adlandırılan 06 Şubat Depremi sonrasında bölgeye ilk ulaşan STK’lardan biri olduk. Bölgedeki gözlemlerimize ve gelen taleplere dayanarak büyüklerimizin ihtiyaçlarını doğrultusunda kullanacakları; seccade, namaz örtüsü, pijama, patik, çorap, çamaşır, lif, havlu, diş fırçası-macunu, ıslak mendil gibi eşyaların bulunduğu hediye paketlerimiz dernek çalışanlarımız tarafından temin edilerek tek tek hazırlandı ve kendilerine teslim edildi.

Hayat Seni Bekliyor

GençDüşün olarak gençlerin hem kişisel hem de mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla bir dizi online seminer düzenlemeyi amaçladık. İçişleri Bakanlığı tarafından da desteklenen “Hayat Seni Bekliyor” projemiz, 2024 yılı boyunca alanında uzman eğitimcilerce ayda bir kez internet üzerinden gerçekleştirilecek bir seminer programıdır. Gençlerin değişen dünyayı doğru algılamaları, asgari genel kültür ve kişisel birikime sahip olmaları, yetkin kişilerin bilgi ve tecrübelerinden istifade etmeleri hedeflenmektedir.

Kardeş Aile

Asrın Felaketi 6 Şubat Depremi’nden sonra evini, yakınlarını ve daha birçok varlığını kaybeden vatandaşlarımız Ülkemizin farklı illerinde yaşam mücadelesine başladı. GençDüşün olarak İstanbul’da ikamet etmek durumunda kalan aileleri evde ve hastanede ziyaret ederek maddi-manevi ihtiyaçlarına bir nebze olsun yardımcı olmak için elimizden geleni yaptık. Bu ailelere bir yıl boyunca “Kardeş Aile” projemizle maddi destek sağladık.